RSS kanály

Vážení návštěvníci, v této sekci Vám nabízíme RSS kanály pro získání seznamu článků, které vyšly na našem webu. Pro odběr článků je potřeba do svých RSS čteček zadat následující URL adresu:

http://kontexty.compit.cz/feed/

Jak se přihlásit k odběru RSS zpráv na počítači, MAC či mobilních zařízeních?

Jak již bylo zmíněno, pro odběr zpráv je třeba mít na svém zařízení, kde chcete zprávy odebírat, nainstalovanou jakoukoliv RSS čtečku. Do aplikace RSS čtečky zadáte URL adresu http://kontexty.compit.cz/feed/ a následně se Vám zobrazí seznam článků, které jsou již na webu publikované. Níže jsou uvedeny různé varianty RSS čteček, které můžete na svých zařízeních vyzkoušet.

Na počítači s operačním systémem Windows lze využít například program FeedReader, který můžetestáhnout ZDE. Pokud používáte aplikaci outlook nemusíte instalovat extra rss čtečku, aplikace má již tuto funkcionalitu integrovanou v sobě. ZDE je jednoduchý návod pro nastavení.

Pro odběr zpráv na zařízeních MAC s operačním systémem OS X doporučujeme stáhnout aplikaci RSS Follower přes AppStore.
Na mobilních zařízeních doporučujeme stáhnout aplikaci Free RSS Reader.

 

 

Seminář o etice

Připravujeme další seminář pro pedagogy středních škol. Tématem je tentokrát etika, jež se bude rozebírat z různých hledisek. Potvrzení hosté jsou Jan Sokol, Marek Vácha a Jakub Jinek. Jednodenní seminář proběhne opět na půdě Univerzity Pardubice, v zasedačce Fakulty chemicko-technologické. Vzhledem ke zhoršující se situaci ohledně pandemie hledáme vhodný termín – tak, aby případné zájemce

>>